Ezeket látta már?

Lelassítaná az öregedés folyamatát? Adunk pár ötletet hozzá!

fogápolás stressz étkezés mikrotápanyagok szívbetegség stroke rák

Bár az örök fiatalság titkát máig nem ismerjük, egy kis odafigyeléssel mindannyian tehetünk azért, hogy fiatalosabban, egészségesebben és hosszabb ideig éljünk.

Étkezzen minél színesebben

A színes gyümölcsök és zöldségek tele vannak öregedésgátló antioxidánsokkal. Az értékes mikrotápanyagok az élelmiszerek színét alkotó pigmentekben találhatók, ezért piros, sárga, zöld, lila, bordó színekben pompázó gyümölcsök és zöldségek rendszeres fogyasztása színek hozzájárul az egészséghez, és lassítja az öregedés folyamatát.

Korlátozza a vörös hús fogyasztását

A vörös hús fogyasztása összefüggésbe hozható a rák, a szívbetegségek, a légzőszervi betegségek, a stroke, a cukorbetegség, a fertőzések, a vesebetegségek és a májbetegségek miatti halálozás magasabb kockázatával. Ezzel szemben a fehér húsok, például a hal és a csirke fogyasztása csökkenti a fenti betegségek kialakulásának esélyét.

Kerülje az ultrafeldolgozott élelmiszereket

Az „ultrafeldolgozott élelmiszer” kifejezést egy brazil táplálkozáskutató, Carlos Monteiro vezette be a köztudatba. Az ő olvasatában ezek az élelmiszerek valamilyen ipari eljárással – hidrogénezéssel, extrudálással, átalakítással – készülnek, általában sokféle hozzáadott anyagot, ízfokozókat, tartósítószereket, színezékeket tartalmaznak, és természetes alapanyagból meglehetősen kevés van bennük.

Kutatások összefüggéseket tártak fel az ultrafeldolgozott élelmiszerekben gazdag étrend és a rák, a szív- és érrendszeri betegségek, a depressziós tünetek, a 2-es típusú cukorbetegség, az elhízás és a gyomor-bél rendszeri rendellenességek között.

Használjon fogselymet

A fogselyem napi használata csökkenti a fogínygyulladás kialakulásának esélyét. A szervezetben lévő gyulladásos folyamatok jelentősen hozzájárulnak az öregedéshez. Összefüggenek a szívbetegségekkel és a stroke-kal, és gátolják az immunrendszer működését, ami növeli a fertőzések, a rák és az agyműködési zavarok kockázatát. A fogínybetegség az egyik leggyakoribb gyulladásos ok, de fogselyem használatával és rendszeres fogorvosi ellenőrzéssel megelőzhető.

Ne hagyja, hogy elhatalmasodjon a stressz

A stressz és a különböző stresszfaktorok mindenütt jelen vannak, és kihatnak az egészségre. Aki megtanulja, hogyan kezelje a stresszt irányított képekkel, meditációval, mély légzéssel vagy más gyakorlatokkal, évekkel meghosszabbíthatja az életét.

Ismerje a legfontosabb számokat

Hat értéket érdemes nyomon követni ahhoz, hogy kézbe vegye az irányítást az egészsége és az öregedés felett. Ezek a napi kalóriabevitel, a derékbősége, a koleszterinszintje, a vérzsírszintje, a vérnyomása, a reggeli pulzusszáma és a vércukorszintje. Ha orvosa segítségével rendszeresen ellenőrzi, és az egészséges tartományban tartja ezeket az értékeket, akár évekkel meghosszabbíthatja az életét.

Vegyen részt szűrővizsgálatokon

A rendszeres szűrővizsgálatok lehetővé teszik, hogy az orvosok időben észrevegyék a súlyos betegségeket, amikor azok még eredményesen kezelhetők. Nemtől, életkortól és egyéb kockázati tényezőktől függ, hogy kinek milyen gyakran tanácsos részt venni a vizsgálatokon.

Éljen céltudatosan

Egy néhány évvel ezelőtt publikált tanulmány szerint azok, akik céltudatosan élnek, nagyobb eséllyel követik az egészséges életmódra vonatkozó tanácsokat. Például több zöldséget fogyasztanak, rendszeresen mozognak, odafigyelnek a minőségi alvásra és a mentális egészségre – amivel nap mint nap tesznek fiatalságuk megőrzéséért.

Olvasta már?

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben, a Facebook-on, az Instagramon vagy a Twitter-en is!

<KÖVETKEZŐ CIKK>

Miért ébrednek az idősek korán?

Tünetkereső? Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!



EGÉSZSÉGKALAUZ DOSSZIÉ mappa

idősek

Forrás: EgészségKalauz
Google Hírek ikon
Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához