Ezeket látta már?

Ez a diéta segíthet, hogy gyorsabban leadja a súlyfelesleget és még egészséges is

Dietetika
2024. április 09. 21:04
diéta súlyfelesleget fogyás nyers zöldség vegetáriánus étrend

Mi a lényege a nyers zöldség diétának, mit lehet enni, és miért hatékony? Válaszok a cikkben!

Ha sok nyers zöldséget fogyasztunk, valóban nagyobb eséllyel kerülhetjük el a depressziót? Az biztos, hogy a nyers zöldségek nemcsak a testünkre, a mentális egészségünkre is hatnak, de mire kell ügyelnünk?

Nyers élelmiszer = mentális egészség? Egyre többen vannak, akik nyers ételeket esznek, mert úgy vélik, ez a fajta étkezés javítja a mentális egészséget, és a depressziót is könnyebben elkerülhetik.

Miből áll a nyers zöldség diéta?

A nyers élelmiszer étrend tulajdonképpen vegetáriánus, növényeken alapuló diéta, melynek lényege, hogy a követői egyáltalán nem, vagy csak nagyon kicsit főzik meg az élelmiszereket. Vannak, akik csak a 100 százalékban nyerset eszik meg, mások megengedik maguknak, hogy megfőzzenek ezt-azt.

Nincsenek szigorú szabályok, mindenki maga dönti el, mennyi nyerset és mennyi főtt zöldséget fogyaszt. Általánosságban a nyers étel diéta követői 80, vagy ennél is nagyobb százalékban nyers élelmiszereket esznek, főként zöldséget, gyümölcsöt, dióféléket és magvakat, és hangsúlyozottan biotermékeket.

Változatos, hogy ki mit hisz egészségesebbnek: a nyers zöldség diéta követői többségükben nem esznek húst, tejtermékeket és tojást sem, de annál több, és változatosabb zöldséges- és gyümölcsös ételt fogyasztanak .

Melyek az előnyei?

Sokan az egészségügyi előnyei miatt váltanak a nyers zöldség étrendre. Alissa Cohen, az étrend egyik ismert követője, krónikus Candida (gomba) fertőzése és kimerültség-érzése miatt állt át a nyers zöldség diétára.

Angela Stokes, aki könyveket is írt a témában, túlsúlyát dobta le a diéta segítségével. Követői szerint, a nyers zöldség-étrend komoly betegségektől védi meg őket, kiemelendő azonban, hogy az étrend rajongói úgy vélik, mentális frissességükről és egészségükről is gondoskodik a diéta.

Valóban segítséget nyújthat ebben a nyers zöldség étrend, de van néhány mentális egészséget érintő, pszichológiai változás, amely bekövetkezhet a nyers élelmiszerek fogyasztásának hatására. Tudnivaló, hogy bizonyos diéták célja az agyi kémia megváltoztatása, hogy átálljunk az egészségesebb étkezésre.

Azok, akik a nyers élelmiszer diétával javítani szeretnének mentális egészségükön, annak tudatában tegyék ezt, hogy a hiányos étrend mentális betegségekhez is vezethet, és, a hagyományos orvoslás nem osztja a nézetet, hogy a nyers zöldség-étrend gyógyíthatja a mentális betegségeket.

Néhány dolog persze van, ami miatt a nyers élelmiszerek fogyasztása javíthatja a mentális egészséget:

  • jobb szabályozás és ellenőrzés a vércukorszint felett: ezek az ételek növényi alapúak és cukrot sem tartalmaznak;
  • Elkerülhetjük velük a tartósítószereket (ha bio élelmiszereket eszünk), ezáltal az emésztésünk is jobb lehet;
  • táplálóbb ételeket ehetünk: minőségiek és tápanyagban gazdagok: jobb étkezési szokásokat alakíthatunk ki, mint azok, akik heti többször gyorséttermekben fogyasztják el ételeiket, vagy hagyományos módon táplálkoznak.

Melyek lehetnek a veszélyei?

Amit azonban nemigen említenek a nyers étrenddel kapcsolatosan, az az, hogy olyan mentális egészségügyi gondokat is a felszínre hozhat, amelyek rejtve vannak a mindennapi életben. Mivel a nyers étrendben nincs sem csokoládé, sem alkohol, sem habos sütemény - amikkel sokan kompenzálnak bizonyos problémákat az életükben -, a mentális problémák is felszínre kerülhetnek. Az érzelmi problémák, amelyeket a túlevéssel kompenzálunk könnyen feltörhetnek. Esetükben tehát veszélyes lehet a nyers étrend, ha felügyelet, segítség nélkül végzik.

A legjobb, ha a diéta előtt orvossal konzultálunk, és ne feledjük azt, ami bármely diétától, ételtől független: egyetlen problémánkat sem oldhatjuk meg az ételekkel vagy az alkohollal. Helyette keressünk szakértő segítséget, akivel feldolgozhatjuk a problémáinkat.

Aki mentális betegséggel küzd és gyógyszert szed, véletlenül se hagyja abba a szedését, mert az veszélyes mellékhatásokkal járhat, a nyers étrend követői pedig tartsák be a diétára vonatkozó utasításokat!

<KÖVETKEZŐ CIKK>

Ezekkel a színes ételekkel csökkenthetjük a rák kockázatát is



EGÉSZSÉGKALAUZ DOSSZIÉ

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Napidoktor
# diéta # zöldség # candida # túlsúly # fogyás # vegetáriánus

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés