Ezeket látta már?

Lehet, hogy eddig rosszul szedte a vitaminokat? Ezekről jó, ha tud!

Dietetika
2024. április 14. 05:04
vitaminok szedése nyomelemek ásványi anyag huminsav humicin

A vitaminokkal kapcsolatban egy dologról hajlamosak vagyunk elfeledkezni, pedig nagy hatással lehet az egészségünkre!

Fáradékony, ingerlékeny, egyik betegségből a másikba esik, annak ellenére, hogy rendszeresen szed vitaminokat, és sok zöldséget, gyümölcsöt eszik?

Sokan nincsenek tisztában azzal, hogy a vitaminok jótékony hatása nem tud érvényesülni ásványi anyagok nélkül. Ha a szervezetünkben nincsenek jelen az ásványi anyagok és nyomelemek (vagy nem megfelelő mennyiségben vannak csak jelen), akkor a vitaminokat sem tudják hasznosítani a sejtjeink. Az optimális egészséghez, a jó közérzethez, a testi és szellemi teljesítőképességhez a vitaminok és ásványi anyagok megfelelő koncentrációja, kombinációja szükséges.

Az ásványi anyagok szerepe

Bár a szervezetünk sok vitamint képes önmaga előállítani, az ásványi anyagokat és nyomelemeket kívülről kell bevinnünk. Az valóban igaz, hogy a kiegyensúlyozott és egészséges étrend alapját a zöldségek és gyümölcsök kell, hogy képezzék, azonban az elmúlt évtizedekben ezek vitamin- és ásványianyag-tartalma csökkent, „köszönhetően” például a teljesen kimerített termőtalajnak, a műtrágyázásnak. Vagyis a táplálékainkból nem jutunk hozzá a szervezetünk egészséges működéséhez feltétlenül szükséges ásványianyag- és vitaminmennyiséghez. Ennek következtében szervezetünkben hiányállapotok keletkeznek, és ezeket a hiányokat bizony pótolnunk kell, ha egészségünket meg akarjuk őrizni.

A pótlás viszonylag könnyű feladatnak tűnik, hiszen (elvileg) elég egy-egy tablettát bekapni. Valójában azonban alaposabban meg kell vizsgálnunk, milyen étrend-kiegészítőt szedünk! Az étrend-kiegészítőkben ugyanis különböző vegyületek formájában vannak jelen az ásványi anyagok és nyomelemek, ezeket pedig eltérő módon képes hasznosítani a szervezetünk. Előfordul például, hogy az elfogyasztott ásványi anyag mindössze 10 százaléka szívódik fel!

A huminsav hatásai

A felszívódási folyamatokat képes javítani, megkönnyíteni a természetes eredetű, tőzegből kinyert huminsav. Ez az anyag ugyanis úgy kapcsolódik a fémionokhoz, hogy azok más anyaggal már nem tudnak reakcióba lépni, így „megmenti” őket a tápcsatornában található savaktól, enzimektől, melyek hatására csak alig, vagy egyáltalán nem szívódnának fel. A huminsav áldásos hatása révén az ásványi anyagok csoportjába tartozó jó néhány esszenciális makro- és mikroelem, nyomelem, például a magnézium, a vas, a króm, a cink, a réz, a szelén a megfelelő formában és mértékben tud felszívódni és hasznosulni a szervezetben. Ha pedig az ásványi anyagokból bőségesen áll a rendelkezésünkre, a vitaminokat is sokkal jobban tudják hasznosítani a sejtjeink!

<KÖVETKEZŐ CIKK>

Ételek és módszerek, amikkel akkor is pótolhatja a D-vitamint, ha vegán



EGÉSZSÉGKALAUZ DOSSZIÉ

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: EgészségKalauz
# huminsav # magnézium # vas # króm # cink # réz # szelén # ásványianyag hiány # Humicin # magyar tőzeg

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés