Ezeket látta már?

Tavaszi fáradtság ellen ezeket a módszereket próbálja ki!

Szépségápolás
2024. március 30. 14:04
Tavaszi fáradtság ellen homopátiás szerek

Homeopata orvos mondja el, hogyan lehet úrrá lenni a tavaszi fáradtságon.

Dr. Simon-Fiala Ágnes homeopata orvos szerint a tavaszi fáradtság valóban megkeserítheti ilyenkor a mindennapjainkat, de vannak módszerek, amelyekkel hamar úrrá lehetünk rajta. Íme, a szakember 5 tippje.

1. Végezzünk tisztító kúrát

Az életünknek van egy ritmusa, ami évente is változik. Amikor még civilizáció nélkül vagy fejletlenebb társadalmakban élt az ember, ahol a raktározás kevésbé volt megoldva, a telet ki kellett húzni fűtőanyaggal, zsírtartalékkal, ennivalóval – ez sokat kivett az emberekből. A testünk hasonlóképpen működik, mint ahogy az évszakok változnak: az alacsony hőmérséklet mindig tartalékolásra buzdítja a szervezetet. Viszont a haszontalan anyagokat is elpakoljuk a zsírunkba, ízületünkbe, bőrünkbe. Ezektől részben érdemes megszabadulni, ezért a tavasz a böjt és tisztítókúrák ideje.

Fogyasszunk sok zöldséget, gyümölcsöt

Fogyasszunk sok zöldséget, gyümölcsöt

Forrás: shutterstock.com


2. Szabaduljunk a mérgektől!

Három homeopátiás alapanyaggal végezhetünk méregtelenítő kúrát: Berberis, Chelidonium, Lycopodium. Ezeket érdemes egy hónapon át szedni. Ilyenkor az ajánlott potencia alacsony/közepes (9 CH, C9), naponta egyszer. A Chelidumiumot a máj, a Berberist a vese egészségéért, a Lycopodium pedig egy általános méregtelenítő szer. Ha valaki elkezd bármilyen tisztítókúrát, böjtöt, észre fogja venni, hogy ha jól csinálja, furcsa lesz a szájíze, és pici fehér lepedék jelenhet meg a nyelvén. Ettől azonban nem szabad megijedni, mert csupán azt jelenti, hogy elkezdődött a méregtelenítés.

3. Pótoljuk a hiányzó vitaminokat!

Tavaszra szinte teljesen kifogynak a vitaminraktáraink, főleg a zsírban oldódó vitaminok csökkennek, de a vízben oldódóakhoz is kevésbé tudunk hozzáférni télen, mert a helyben termett dolgok hiányát mindenképp megérezzük. Fogyasszunk minél több rostban gazdag ételt, idényzöldségeket, gyümölcsöt.

4. Irány a természet!

Minél többet legyünk kint a szabadban fák között, túrázzunk, jógázzunk, gyalogoljunk, végezzünk légzőgyakorlatokat a friss levegőn, sütkérezzünk a napon. Ha pedig nem a városban, hanem a természetben töltjük az időnket, még frissebbek is leszünk, kitisztul a tüdőnk is. A napfény is segít a D vitamin raktárak töltődésében, bár ez önmagában nem elég, más forrásokból is pótolnunk kell.

Töltődjünk fel a természetben!

Töltődjünk fel a természetben!

Forrás: shutterstock.com


5. Lássunk a dolgok mélyére!

Teljes laborvizsgálatot érdemes ilyenkor csinálni, mivel a téli nagy étkezések még látszódhatnak a vér, máj, vese állapotán, azaz rosszabb állapotban lehetünk, mint máskor az évben.

<KÖVETKEZŐ CIKK>

Az időszakos böjt veszélyes is lehet? Ez a szakemberek válasza



EGÉSZSÉGKALAUZ DOSSZIÉ

Kövesse az Egészségkalauz cikkeit a Google Hírek-ben , a Facebook-on, az Instagramon vagy a X-en, Tiktok-on is!

Forrás: Dr. Simon-Fiala Ágnes
# homeopátia # energia # tavasz # böjt # tisztítás # kúra # méregtelenítés # vitaminpótlás # zöldség # D-vitamin # labor

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Írja be a keresőmezőbe a tünetet vagy kattintson a testmodellen arra a testrészre, ahol a tüneteket észleli.

emberi test ábra

Mi a tünetkereső?

Ingyenes tünetellenőrző, ami percek alatt segíthet beazonosítani a problémáját!

Adja hozzá a Híreket a Google hírfolyamához
Tünetkereső illusztráció Tünetkereső Orvos válaszol illusztráció Orvos válaszol Gyógyszerkereső illusztráció Gyógyszerkereső Kalkulátorok illusztráció Kalkulátorok

Extra ajánló

Értesüljön legújabb híreinkről hírlevelünkből

Legnépszerűbb

egészségkalauz logo

TÜNETKERESŐ

pulzus ikon

Milyen betegségre utalhatnak a tünetei?

keresés

Keresés, pl. fejfájás

Keresés