Szülők
Terhességi cukorbetegség: akár 10-szeres diabétesz kockázatot is jelenthet
Ha terhességi cukorbetegsége volt, nagyobb eséllyel lesz a későbbiekben 2-es típusú diabétesze.
Szülők, gyermekvállalás, vizsgálatok
A családtervezés és a gyermekvállalás fontos lépések, amelyekhez különböző orvosi vizsgálatok szükségesek. Akkor is, ha babavárásról van szó, és akkor is, ha már gyarapodott a család.
Legnépszerűbb
-
Dietetika
Férjöltés: a hüvely szűkebbre varrása a szülés után nem ritka Magyarországon
A szülés, terhesgondozás közben traumát, megaláztatást átélt szülők szerveztek demonstrációt. Szakemberek, nűvészek is részt vettek az eseményen.
-
Dietetika
Nem bírjuk ép ésszel: ennyit (se) eszik a gyerek, mit tegyünk? Az orvos válaszol
Kedves orvosok! Van egy 3 éves kisfiam, betegsége nincs, gyógyszert nem szed, de van egy óriási gondom vele.
Miért veszélyes a hüvelyi fertőzés a 3. trimeszterben?
A harmadik trimeszterre a legtöbb kismama már hátradől, mondván, most már nem történhet baj. Sajnos azonban hátradőlni nem lehet, mert egy igen gyakori kórkép, a bakteriális vaginózis ilyenkor is jelentkezhet, a magzatra nézve pedig igen komoly kockázatokat rejt magában!
Asztma várandósan – szabad-e gyógyszert szedni?
Azokban a kismamákban, akik asztmával élnek, számos kérdés felmerülhet a kilenc hónap során: hogyan étkezzenek, szabad-e sportolniuk, és főként, hogy szedhetik-e az asztmagyógyszereiket, ha nem szeretnék veszélyeztetni a magzatot? Dr. Potecz Györgyi, a Tüdőközpont tüdőgyógyásza, allergológus válaszában hangsúlyozta, hogy az olyan krónikus betegségek kezelésében, mint az asztma, a rendelt gyógyszerek elhagyása még terhességben sem ajánlott.
Kutatás az 1-es típusú diabétesszel élők és családjaik fő problémáiról - íme a legfontosabbak
A DiabErnyő Alapítvány széles körű kutatást szervezett, hogy pontosan megismerje 1-es típusú diabétesszel élők és családjaik fő problémáit, a gyerekek és szülők fő „fájdalmait”.
Az önbizalom kezdetei: így formálódik az önértékelés gyermekkorban
A gyermekek önmagukról alkotott képe már az első években formálódni kezd, miközben a környezetük – a szülők, családtagok, később az óvodai és iskolai közösség – komoly hatással van erre a folyamatra. De hogyan alakul ki az önbizalom gyermekkorban, és hogyan segíthetik a szülők a pozitív énkép kialakulását?
Így hat az alkohol a tesztoszteron szintre - nagyobb bajt okoz, mint azt gondolja!
Az alkohol sokaknak a mindennapok részeként jelentkezik, de ez nem szerencsés. A férfiak esetében nem csak a spermiumtermelés teheti tönkre, de hatással van a tesztoszteron szintre is, ezzel pedig a férfias kinézetnek is odavág.
Cukorbetegség korai, éjszakai tünetek: így jelentkezik a kicsiknél
Az egész világon növekszik a diabetesben szenvedők száma, és nem csak a felnőttek, de a gyerekek körében is.